Najczęstsze pytania

Czy udostępniają Państwo cennik?

Nie, na życzenie Klienta przygotujemy ofertę handlową na wybrany asortyment. Oferty w zdecydowanej większości przesyłamy jeszcze w tym samym dniu kiedy otrzymaliśmy zapytanie. Ceny uzależnione są od ilości zamawianego towaru, ale przy stałej współpracy jest możliwość wynegocjowania stałych cen dla każdego artykułu.

W jaki sposób składać zamówienia?

Zapytania ofertowe oraz zamówienia prosimy przesyłać na adres handlowy@aluteckk.pl

Czy istnieje minimalna wartość zamówienia?

Nie, realizujemy każde zamówienie.

Gdzie można kupić Państwa profile?

Profile można zamawiać u nas, jesteśmy wyłącznym przedstawicielem marki w Polsce. Prowadzimy sprzedaż wysyłkową, lecz możliwy jest też odbiór osobisty z naszego magazynu w Jasinie koło Swarzędza na ulicy Sołeckiej 38.

W jakiej formie realizowane są dostawy?

Uzależnione jest od wielkości przesyłki. Dla mniejszych dostaw korzystamy z usług GLS oraz DPD (do 1,95m długości), możliwy jest też odbiór własnym kurierem. Większe przesyłki realizowane są za pomocą firm spedycyjnych.

W jakiej formie realizowane są płatności?

Pierwsze 3 zamówienia realizowane są na podstawie przedpłaty, kolejne z odroczoną formą płatności. Przy odbiorze własnym towaru możliwa jest płatność kartą (od stycznia 2022).

Czy realizują Państwo mniejsze zamówienia dla Klientów indywidualnych?

Oczywiście, prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną, realizujemy nawet najmniejsze zamówienia, również dla hobbystów i pasjonatów.

Czy posiadają Państwo katalog elementów montażowych?

Oczywiście, wszystkie dostępne u nas elementy można obejrzeć w katalogu 3D dostępnym na stronie: katalogaluteckk.aspone.cz. Gorąco zachęcamy również do zapoznania się z poradnikiem „Jak łączyć profile aluminiowe”.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

W przypadku kiedy zamawiany towar znajduje się na magazynie termin realizacji prostego zamówienia to 2-3 dni robocze. Jeżeli zamawiają Państwo asortyment, który nie musi zostać poddany obróbce technicznej istnieje duże prawdopodobieństwo, że zamówienie zostanie dostarczone już następnego dnia roboczego.

Czy projektują Państwo konstrukcje na życzenie Klienta?

Tak, posiadamy swój dział projektowy. Na życzenie Klienta wykonujemy projekty zgodnie z jego koncepcją, lub w razie potrzeby proponujemy rozwiązanie do danego zagadnienia. W swoich szeregach mamy inżynierów z wieloletnim doświadczeniem, zarówno konstruktorów mechaników, jak i automatyków oraz elektryków. W większości przypadków projekty realizowane są na podstawie koncepcji Klienta (wystarczy odręczny rysunek), dział projektowy wykonuje rysunek oraz model do weryfikacji Klienta i dopiero po ostatecznym zatwierdzeniu zamówienie trafia do realizacji.

Czy oferują Państwo usługę montażu?

Tak, realizujemy projekty kompleksowo, od opracowania koncepcji po ostateczny montaż, również na obiekcie Klienta.

Czy możliwa jest realizacja projektu bez montażu?

Tak, zamówienia realizowane są w ten sposób bardzo często. Klienci wybierający taką formę współpracy redukują koszt montażu oraz zapewniają sobie w ten sposób tańszą przesyłkę.

Czy możliwe jest zamówienie samych części do budowy przenośnika?

Tak, ale w przypadku gdy Klient oczekuje kompletu elementów włącznie z profilami, wałkami, taśmą itp. konieczne jest wykonanie dokumentacji wykonawczej, co wiąże się z dodatkowym kosztem.

Czy profile Alutec KK można wykorzystać w warunkach domowych?

Oczywiście, nasi Klienci często zaskakują nas pomysłami na wykorzystanie naszych profili w domu, lub garażu. Stelaż pod akwarium, rama ścienna do montażu przesuwnych wieszaków rowerowych, stolik pod telewizor, przymiar do piły do cięcia drewna, czy w końcu stelaż pod symulator z kierownicą i fotelem gamingowym, to tylko niektóre z ciekawych idei naszych pomysłowych Klientów.

Czy wykonują Państwo profile aluminiowe na zamówienie?

Tak, jest taka możliwość, ale w takim wypadku minimalna ilość zamawianego towaru to 3 tony.

W jakich odcinkach magazynowane są profile aluminiowe?

W większości przypadków profile mają 6m długości. Wszystkie profile są dłuższe o około 40-50mm ponieważ na końcu posiadają ślad powstający w procesie anodowania. W przypadku zamówienia profili ciętych na wymiar, koniec każdej belki z ubytkiem technologicznym zawsze jest odcinany. Na specjalne życzenie Klienta jest możliwość zamówienia niektórych profili w lagach 7 metrowych, lecz wiąże się to z dłuższym terminem realizacji.

Czy można zamówić u Państwa profile poddane obróbce?

Tak, świadczymy usługi cięcia (również pod kątem), wiercenia oraz gwintowania. Każda operacja jest dodatkowo płatna, lecz nie ma znaczenia jakiego rodzaju jest to obróbka i jakiego rodzaju profil został jej poddany.

Jaka jest dokładność cięcia oraz wiercenia?

Gwarantujemy Państwu dokładność na poziomie ±0,2mm. Wszystkie nasze urządzenia są wyposażone w magnetyczne liniały do odczytu pozycji podczas bazowania profilu przy obróbce technicznej.

Czy świadczą Państwo usługę frezowania profili?

Tak, na specjalne życzenie Klienta jesteśmy w stanie wykonać nieskomplikowaną obróbkę.

Czy zamawiając pocięte profile płacę za odpad?

Nie. Zamawiając profile aluminiowe cięte na wymiar, płacą Państwo jedynie za dostarczone odcinki.

Czy podzespoły montażowe są kompatybilne z innymi systemami?

Tak. Niektóre nasze elementy są kompatybilne z innymi popularnymi na rynku systemami.